Zaznacz stronę

Połączenie astrologii z karierą dla wielu osób wydaje się zaskakujące 🧐🤔🤨, bo horoskopy kojarzą głównie z ostatnich stron Cosmopolitam lub Pani Domu. A korzystanie jeszcze do tego wszystkiego z narzędzi psychometrycznych typu talenty Gallupa czy MBTI to już w ogóle 🤯. Jestem najlepszym przykładem na to, że można połączyć swoje różne zainteresowania, umiejętności i doświadczenie w jedno – w coś co ma sens i praktyczne zastosowanie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka, one wszystkie nie mają ze sobą nic wspólnego.

Jestem Multipasjonatką, która opracowała wyjątkową metodę badania potencjału i predyspozycji zawodowych, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu astrologii, doświadczenia w rekrutacji i zamiłowania do badań osobowości oraz niesamowitą umiejętność umysłu, dzięki której potrafię w gąszczu możliwości w nieoczywisty sposób łączyć kropki, a tym samym znajduję najlepsze możliwe rozwiązanie w danej chwili (talent Stratega w nomenklaturze Gallupa na pierwszym miejscu 😉). Moja mentorka określiła kiedyś tę metodę jako wyjątkową na skalę światową. I choć nie wiem, czy ktoś gdzieś na świecie pracuje tak jak ja, prawdą jest, że to ewenement zarówno wśród astrologów jak i doradców czy coachów kariery. Astrolodzy rzadko kiedy pracują z narzędziami psychometrycznymi, a doradcy i coachowie nie korzystają z astrologii, chociaż coraz częściej zauważam ich zainteresowanie astrologią w kontekście kariery zawodowej.

Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne jesteś zaintrygowana tym nietypowym połączeniem kariery z astrologią i badaniami osobowości. Pozwól, że przedstawię Ci kilka wniosków wynikających z mojej pracy z klientami.

Astrologia i psychologia dostarczają różnych narzędzi, które nie tylko się uzupełniają, ale też pokazują człowieka w szerszym wymiarze. Podstawowym narzędziem astrologicznym jest horoskop urodzeniowy (nazywany też horoskopem natalnym albo kosmogramem), który opisuje złożoną osobowość człowieka. Warto wiedzieć, że nikt z nas nie jest tylko jednym znakiem zodiaku (potocznie znany znak zodiaku to tylko pozycja Słońca, a przecież w Układzie Słonecznym mamy aż 9 planet i Księżyc), można z niego wyczytać m.in. talenty, zdolności, predyspozycje czy optymalne środowisko pracy. Owocami psychologii w kontekście kariery zawodowej są narzędzia psychometryczne takie jak: talenty Gallupa, MBTI (16 osobowości), DISC, FRIS, Inteligencje Wielorakie, Archetypy Finansowe i wiele innych.

Moje ogólne obserwacje odnośnie stosowania horoskopu urodzeniowego i badań psychometrycznych są takie, że horoskop pokazuje jakie są ustawienia fabryczne człowieka oraz kierunek, w którym powinien się rozwijać (czyli pokazuje punkty A i B), natomiast narzędzia psychologiczne pomagają ustalić aktualny poziom rozwoju, na którym się znajduje. Innymi słowy astrologia wskazuje jak przejść z punktu A do punktu B, a psychologia weryfikuje, czy dana osoba wybrała właściwą dla siebie drogę. Jeszcze inaczej: astrologia pokazuje, co aktualnie dzieje się w życiu człowieka, jakie obszary życia są na tapecie, a psychologia pomaga wybrać najlepsze narzędzia na czas tej podróży i pokazuje, jak praktycznie je wykorzystać.

etapy życia

Ponadto, społeczeństwo wywiera na nas presję, aby pewne rzeczy „osiągnąć” w danym wieku lub etapie życia. I tak para może starać się o dziecko, a w horoskopie wyraźnie widać, że to jest czas, aby rozwijać się zawodowo, z czego wynikają trudności w powiększeniu rodziny lub jeśli się to uda, to za parę lat może pojawić się poczucie utraty ważnych doświadczeń. Albo ktoś może wkładać wiele wysiłku, aby wejść w związek, natomiast astrologicznie wszystko wskazuje na to, żeby skupić się przede wszystkim na sobie, kształtowaniu swojego świata i zdobywaniu doświadczenia zawodowego oraz nowych umiejętności.

choice, wybór

A teraz zanurkujmy głębiej:

⭐️ Horoskop jest najefektywniejszym narzędziem diagnostycznym.

Horoskop przedstawia nasze ustawienia pierwotne, bez ingerencji czynników zewnętrznych działających na ludzi po urodzeniu (wychowanie, przekonania, stereotypy). Pokazuje dokładnie, jacy jesteśmy. Psycholodzy, coachowie i doradcy zawodowi oczywiście mają szeroki wachlarz różnych narzędzi pomagających określić predyspozycje zawodowe człowieka, zarówno badania psychometryczne jak i pracę z odpowiednimi pytaniami, jednak dojście do satysfakcjonujących wniosków może trwać w niektórych przypadkach nawet przez lata. Poznanie swoich zdolności z pomocą astrologii jest po prostu szybsze. Już jedna wizyta u astrologa pozwala poznać siebie bardzo dokładnie i trafnie.

⭐️ Psychologia dysponuje lepszymi narzędziami rozwojowymi.

Poznanie swojego horoskopu to dopiero pierwszy krok. Zapisane są w nim również wyzwania i niestety wady i słabości, na którymi warto pracować. Astrolog może wiele podpowiedzieć, ale to jednak psycholog, coach czy terapeuta posługuje się narzędziami czy metodami, które są adekwatne do sytuacji człowieka, a tym samym przynoszą efekt znacznie szybciej.

⭐️ Astrologia pozwala lepiej zrozumieć aktualne wyzwania.

Astrologia dostarcza szereg technik, które pomagają zrozumieć moment w życiu człowieka, a tym samym trafniej zaproponować rozwiązania. Na przykład: przychodzą do mnie na sesję dwie klientki, które czują, że ich aktualna sytuacja zawodowa je „uwiera” i potrzebują wiedzieć, jakie w związku z tym podjąć decyzje i co zrobić. Same tylko metody psychologiczne mogą doprowadzić do tych samych wniosków i tego samego rozwiązania. Jednak korzystając z narzędzi astrologicznych można zobaczyć, że jedna klientka powinna sukcesywnie i konsekwentnie pracować nad danym zagadnieniem, aż „jej chwila” pojawi się na horyzoncie i nie wprowadzać, żadnych rewolucyjnych zmian, nawet jeśli ma na to ochotę, natomiast druga może śmiało rzucić się w wir nowych wyzwań. Bez tej wiedzy mogłyby podjąć niewłaściwe decyzje, które nie rozwiązałyby ich problemu.

⭐️ Określenie wizji z pomocą astrologii trwa krócej.

Każdy kto świadomie podchodzi do budowania kariery zawodowej, prędzej czy później zetknął się z określeniem wizji życiowej. Wizja jest jak latarnia pokazująca kierunek, w którym człowiek pragnie podążać. Można żeglować po otwartym morzu, ale ona nawet w sztormie i mgle jest najjaśniejszym drogowskazem. Oczywiście jak zawsze można ją zdefiniować z coachem, jednak wtedy ten proces jest o wiele niż dłuższy niż przy wsparciu astrologii. Wizja dotyka bezpośrednio naszego serca i duszy, a kiedy słyszysz jak astrolog czyta Twoją duszę, to masz poczucie „Tak, wreszcie ktoś mówi mi to, co od zawsze czułam!”.

Kilka przykładów z życia wziętych. Sprawdź, czy odnajdujesz w nich siebie:

🔹 Co z tego, że w badaniu MBTI wyjdzie Ci, że jesteś ekstrawertykiem, skoro w horoskopie jak byk widać, że masz dużą potrzebę indywidualności. Wprawdzie lubisz mieć wokół siebie ludzi i może nawet czerpiesz od nich energię, a jednocześnie nie chcesz się z nimi „zlać” w jedno, tylko zachować swoją niezależność, a na dodatek chętnie też ładujesz swoje baterie w domowym zaciszu, nie tylko podczas spotkań towarzyskich.

Albo odwrotnie – jesteś introwertykiem i stereotypowo możesz być potraktowana jako odludek lub osoba nie lubiąca pracy z ludźmi, a Tobie taka praca ciąży, aż popełniasz wiele błędów, a najlepiej spełniasz się przy zadaniach mając umiarkowany kontakt z ludźmi i robisz to lepiej niż pozostałe osoby w firmie.

Narzędzia psychometryczne nie wchodzą tak głęboko w zrozumienie ekstra i introwersji, astrologia tak.

🔹 Odkryłaś swoje talenty w horoskopie i za pomocą badania instytutu Gallupa, ale nie wiesz, co dalej z nimi zrobić, jak je wykorzystywać. Sama świadomość talentów to jeszcze nie wszystko. Aby używać ich efektywnie i zapewnić sobie sukces, trzeba wiedzieć, jak przejawiają się w Twoim życiu, czy pokazują się głównie w formie wspierającej Cię, czy może jednak utrudniają Ci życie. Coachowie pracujący z talentami znają wiele ćwiczeń i metod na to, jak pracować z talentami i jak je rozwijać, aby pomagały Ci w życiu.

🔹 Z talentów Gallupa wynika, że w Twoim TOP5 jest Strateg (czyli tworzysz w umyśle wiele alternatywnych scenariuszy dla jednego problemu), w MBTI, że masz umysł myślący abstrakcyjnie i podejmujący logiczne decyzje, a najlepiej rozwinięte masz inteligencje przestrzenną i ruchową. Tak na to patrząc, jest to tylko zlepek jakichś informacji i nadal nie wiesz, jak je wykorzystać w pracy albo w czym tak naprawdę jesteś dobra. Dopiero analiza horoskopu urodzeniowego wchodzi jeszcze głębiej w Twój umysł i pokazuje pełne spektrum jego możliwości. A co najważniejsze – tłumaczy, że wyniki tych wszystkich wcześniejszych badań nie są oderwane od siebie, tylko pokazują umysł z różnych perspektyw, które astrologia składa w jedną całość.

🔹 A może w badaniu MBTI wyszło Ci, że najlepsze dla Ciebie środowisko pracy może być zarówno ustrukturyzowane jak i elastyczne (bardzo częsty przypadek), a z horoskopu wynika, że masz potrzebę zmieniania swojego życia zawodowego raz na jakiś czas. No i kręcisz się w kółko – raz próbujesz wybrać tylko jedną z możliwości i ustabilizować swoje życie zawodowe, a innym razem idziesz za impulsem i wprowadzasz duże zmiany, przez co ostatecznie masz wrażenie, że przez lata nie zbudowałaś niczego stabilnego: ani silnej pozycji ekspertki, ani satysfakcjonujących zarobków, ani poduszki finansowej.

🔹 Jak już o zarabianiu mowa, to zarówno horoskop jaki i test na Archetypy Finansowe powiedzą Ci, jak zarabiasz pieniądze. Możesz mieć ogromny potencjał do bycia Królową swoich finansów, a co jeśli sabotujesz samą siebie choćby przez nie wspierające przekonania, które nabyłaś przez całe swoje dotychczasowe życie (np. pierwszy milion trzeba ukraść, oszczędnością i pracą ludzie się bogacą, aby dobrze zarabiać, trzeba ciężko pracować). Z horoskopu możesz dowiedzieć się z czego to wynika i jak się przejawia w Twoim życiu, ale niekoniecznie będziesz wiedziała, co konkretnie masz zrobić, aby wreszcie zrealizować ten swój potencjał do zarabiania wielkich pieniędzy. Przy wsparciu psychologa czy coacha – już tak.

Takich przykładów mogę mnożyć, ile dusza zapragnie. Moje klientki po zapoznaniu się ze swoją tak kompleksową analizą mówią „WOW!”. Są zachwycone tym, jak te wszystkie narzędzia łączą się ze sobą i uzupełniają, dając pełen obraz ich możliwości.

Jeśli Ty również czujesz, że opracowany przeze mnie sposób odkrywania Twojego potencjału zawodowego przemawia do Ciebie, to zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.